En İyi Influencer Ajansı

En İyi Influencer Ajansı

Öncelikli olarak influencer nedir sorusuna yanıt arayarak başlamalıyız. Influencer, Türkçemizde "etkiliyici" olarak kullanılmaktadır. Türkçe anlam olarak ise, bir çok çevre tarafından takip edilen, izlenen birilerinin davranışlarının veya söylemlerinin o kişiler üzerinde etki yaratması, bir kamuoyu oluşturması anlamına gelir. Influencer nedir diye sorduklarında cevap olarak tam bunu diyebiliriz.

Günümüzde reklam sektörü internetin ve sosyal medyanın getirdiği birçok yenilikle değişti ve farklı gelişmelere tanık oldu. Bu hızlı değişime ayak uydurmak markalar ve işletmeler için bir zorunluluk hakini alırken teknolojiye ayak uyduramayan ve dijital dönüşümlerini tamamlayamayan şirketlerin günümüz koşullarında ayakta kalabilmesi her geçen gün daha da zorlaşıyor. Satışlarını sosyal medyanın gücünden faydalanarak, yeni pazar arayışlarını dijital mecralara yönelten markalar ise daha çok müşteriye daha az reklam yatırımıyla ulaşarak satışlarını artırıyor. Sosyal medya influencer reklamcılığı sayesinde artık bütün işletmeler, girişimciler ürün ya da hizmetlerini teknoloji aracılığıyla insanlara tanıtma fırsatına sahip. Bu sayede ürün ya da hizmetler takipçileri tarafından rahatlıkla ulaşılabilir bir konuma geliyor. Reklam ve pazarlama sektöründe çığır açan yeni gelişmelerden en efektif şekilde faydalanabilmek için alanında uzman bir influencer reklam ajansıyla çalışmak en iyi çözümleri sunabiliyor. İşte en çok konuşulan başlıklar:

 • influencer nedir
 • trendyol influencer başvuru formu
 • influencer olmak için başvuru
 • instagram influencer fiyatları
 • instagrammer ne demek
 • influencer reklam ücretleri
 • sosyal menajer
 • youtuber ajansları
 • türkiye influencer listesi 2020
 • socialand nedir
 • instagram pr çalışması
 • reklam ajansı ne kadar kazanır

En İyi Influencer Reklam Ajansı

Influencer reklam ajansı uzmanları size markanızı, ürünleri veya hizmetlerinizi en iyi şekilde tanıtabilmenize yardımcı oluyor. Sizi, pazarlama hedeflerinize profesyonel reklam stratejileri, düşük maliyetler ile ulaştırıyor, ölçülebilir somut sonuçlar sunuyorlar. Sizi benzer ürün ya da hizmet sağlayıcıları arasında görünür kılıyorlar. Hedef kitlenizi doğru şekilde tanımlayarak onların hizmet ya da ürününüze rahatlıkla ulaşabilmelerini sağlıyorlar.

Eski tarz reklam uygulamalarıyla broşür bastırmak, gazetelere reklam vermek gibi tanıtımlar işletme ya da girişimler için çok daha maliyetli, uzun ve yorucu bir sürece neden olurken hatta bazen hatalı reklam stratejileri yüzünden markaları geri dönülemez zararlara uğratabilmektedir. Dolayısıyla reklam yapacağınız mecra her neresi olursa olsun alanında uzman profesyonellerle çalışmak akıllıca bir seçim olacaktır. En iyi reklam, tanıtım hizmetini almak sizin en doğal hakkınız.

Influencer Nedir

Influencer, Türkçe anlamı ile "etkileyici" olarak geçmektedir. Kamuda belli bir kitleye veya zümreye hitap edebilen kişilere influencer denebilir. Influencer illa sosyal medya üzerinden olmak zorunda değildir. Toplum arasında günlük hayatta da sözü geçen veya insanlar üzerinde davranışları ve sözleri etkili olan tüm insanlara influencer denebilir. Günümüzde dijitalleşmeden dolayı sosyal medyanın önemini artık herkes biliyor. Bu yüzden influencer nedir sorusuna yanıt aramak için en doğru adrestesiniz.

Influencer Reklam Ajansı

Öncelikle bu hizmeti GrowByShare’den almayı seçtiğinizde biliyorsunuz ki en iyi influencer ajansından en güvenilir hizmeti alacaksınız. GrowByShare iletişiminizin başladığı ilk andan itibaren her bir detayı en ince ayrıntısına kadar düşünüyor, ihtiyaçlarınızı kendi firmalarıymış gibi değerlendiriyor ve öneriler geliştiriyorlar. Bunu yaparken de sizi sürecin her aşamasına dahil ediyorlar. En kolay ve hızlı şekilde sizi ulaşmak istediğiniz kitleye ulaştırmaya çalışıyorlar. Tecrübeleri ve bilgileri sayesinde reklamı kurgulama ve yayına hazırlama süreci daha kolay bir hal alıyor.

Trendyol Influencer Başvuru Formu

Trendyol bildiğimiz gibi e-ticaret konusunda Türkiye'de lider platformlar arasında. Ve bu konuma gelebilmek için sosyal etkileyicileri yani influencerları doğru bir şekilde yönlendirerek (tabiri caizse kullanarak) geldi. Son zamanlarda ise influencerlara özel olarak indirimli günler sunmakta. Sosyal medya fenomenlerine yönelik yaptıkları kampanyalar ile hem Trendyol satışlarını artırmakta hem de influencerlar kendilerine gelir elde etmekteler. Elde ettikleri bu gelirleri ise Trendyol direkt olarak fenomenlerin kendilerine değil, ajanslar vasıtası ile paylaşmaktadır. Yani Trendyol ödemeleri influencer ajanslarının hesaplarına göndermekte ve ajanslar çalıştıkları bu fenomenlere ödemelerini yapmaktalar. Tabi burada bazı vergisel boyutlar da göze çarpmaktadır. Vergi konusunda oldukça hassas bir durum söz konusudur. Elde ettiğiniz bu gelir için bir şekilde devlete vergisini ödemelisiniz. İster kendiniz şirket kurabilir, fatura kesebilir ve gelir vergisi ödemelerinizi yapabilirsiniz. İsterseniz de influencer ajansları ile çalışarak onlar sizin adınıza gerekli tüm vergilendirme aşamalarını halleder ve devlete yine sizin adınıza vergilerinizi öder. İşte bu noktada ajanslar ile çalışmak oldukça önem arz ediyor ve ajansların sunduğu bu avantajlardan sizler de fenomenler olarak faydalanabilirsiniz.

Şimdi gelelim nasıl bir yöntem kullandıklarına... Reklamının yapılmasını istediğiniz ürün ya da hizmetin hangi kitleye hitap ettiğini belirleyerek işe başlıyorlar. Bunun doğru belirlenmesi çok önemli çünkü sizin ürün ya da hizmetini doğrudan görünür kılacak şey hedef kitlenizdir. Daha sonra hedef kitlenize uygun influencerları seçerek iletişime geçiyorlar. Bu noktada doğru kitle seçimi kadar doğru influencer seçimi de önemli oluyor. Daha sonra reklamlarınızı influencerlarla birlikte kurgulayarak size sunuyorlar. Reklam yayına alındıktan sonra reklamınızın hedef kitlenize doğru şekilde ulaşıp ulaşmadığını ölçümlüyorlar. Daha önce de söylediğimiz gibi kendi tanıtımlarını yapar gibi işlerini yapıyorlar, bu da size kendinizi güvende hissettiriyor. Zorlu ve yorucu piyasa koşullarında sizi başarıya ulaştırmak için ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar. GrowByShare ile çalıştığınızda başlarda göremediğiniz ve aslında sizin için pek önemli olmayan küçük bir detayın aslında ne kadar önemli ve birçok şeyi değiştirici etkiye sahip olduğunu farkedebiliyorsunuz. Böylelikle içiniz rahat bir şekilde ürün ya da hizmetinizin pazarlamasını yapabiliyorsunuz. İzmir’deki en iyi influencer reklam ajansı ile çalışmak markanız ya da ürününüz için vazgeçilmez bir hal alıyor. Influencer olmak için başvuru yapabilir veya influencer başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Influencer Olmak İçin Başvuru

Sosyal medyada etkileyici, fenomen, influencer mı olmak istiyorsunuz? Önce bazı adımları tamamladığınızdan emin olmalı ve bunun bir süreç olduğunu bilmelisiniz. Hemen bir şeyler beklemek yanlış olacaktır. Siz emek vermedikçe geri dönüş beklememelisiniz. Emeklerinizin karşılığını mutlaka göreceksiniz. Burada en önemli nokta sosyal medyadaki trendleri, olguları ve oluşumları takip etmelisiniz. Özellikle hashtag üzerinden gitmeniz gerekmektedir. Gündemde olan hashtag'ler ile içerikler üretmelisiniz. Ürettiğiniz içerikler mutlaka topluma veya bir zümreye faydalı olmalıdır. 

Kendinizi hangi alanda iyi hissediyorsanız, o alanda içerik üretmelisiniz. Sizin bilgi sahibi olduğunuzu takipçileriniz görür ve hisseder ise, o zaman takipçi sayılarınız ve izlenme oranlarını doğal yoldan artacaktır. Siz de influencer olmak için başvuru sayfasını ziyaret edip form doldurabilir, bizler ile iletişime geçebilir ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Influencer Reklam Ücretleri

Sosyal medya üzerinden para kazanmak son günlerde oldukça revaçta. Tiktok, Instagram, Youtube gibi mecralardan günümüz fenomenleri oldukça iyi paralar kazanabiliyorlar. Hemen şunu söylemeden geçmeyelim: Instagram, Youtube, Tiktok gibi mecralardan kazanacağınız para, alacağınız sponsorluk ücretlerinden daha az olacaktır. Esas kazancınız, influencer olduktan sonra ve hesabınız belli bir erişime ulaştıktan sonra alacağınız reklamlar üzerinden daha çok para kazanacaksınız.

influencer reklam ajansı

3 Yorum

 1. Image

  Ben sizi googledan buldum influencer ajansı olarak arattım siz çıktınız sonra yazınızı okudum oldukca faydalı bilgiler edindim çok saolun

 2. Image
  ArabaTutkusu20/03/2022 13:19

  izlenmeleri artırmak icin napmak lazım?

 3. Image

  Merhaba, google\'da aratarak buldum sizi incelediğim yazılar oldukça faydalı. Arkadaşlarıma da tavsiye edeceğim. Teşekkürler!

Bir Yorum Bırak